PRANÍ neni HRANÍ

Opatrně při praní dnešního sportovního oblečení

Dnešní sporty oblečení (legíny, rashguardy, topy, atd.) a nejen sporty oblečení (ponožky, svetry, aj.)  je složeno nejen z jednoho materiálu (bavlna, apod.). Je to kombinace 2 a více materiálů, který má každý svou funkci a účel. Tuto výhodu jistě oceníš, když to oblékneš a nosíš, ale po každé aktivitě, tréninku, či intenzivním používání je oblečení třeba vyčistit - VYPRAT.

A zde jsme na křižovatce, kde z velblouda můžeš udělat komára = tj. například z legín vel. L můžeš udělat XS velikost. Ruku na srdce - komu se již něco takového povedlo?

Dnes si již nevystačíme s valchou a čistou studenou vodou, jak popelka u potoka v pohádce 3 oříšky pro popelku. Dnes se ti může stát, že i stejný druh oblečení od různých výrobců má doporučenou jinou teplotu praní!

Některé materiály jsou více citlivé na teploty praní. A co víc i na chemikálie. Použít prášek, aviváž, nebo mýdlo? To je další téma, které může některým dělat těžkou hlavu.

Co se týče praní, tak i zde platí dvakrát měř jednou per!

Při péči o textil oblečení z našeho sortimentu se můžeš na štítcích setkat s následujícími symboly (níže). Nemusíš se bát, že by při praní u nás červená obarvila bílou. Barvy dámského i pánského oblečení našeho sortimentu jsou stálo barevné - nepouští.
 

Praní
symbol běžného namáhání při 60°C symbol středního namáhání při 50°C symbol jemného namáhání při 40°C symbol ručního praní při 40°C symbol zákazu praní
běžné namáhání
max. 60°C
střední namáhání
max. 50°C
jemné namáhání
max. 40°C
ruční praní
max. 40°C
zákaz praní
         
Bělení
symbol bělení jakýmikoli prostředky symbol pro bělení chlorovými prostředky symbol pro bělení nechlorovými bělidly symbol zákazu bělení symbol zákazu bělení
jakýkoli typ bělidla chlorová bělidla pouze bezchlorová
bělidla
zákaz bělení zákaz bělení
         
Sušení
symbol sušení symbol sušení při nízké teplotě symbol sušení při střední teplotě symbol zákazu sušení v bubnové sušičce
možno sušit v
bubnové sušičce
sušení při
nízké teplotě
sušení při
střední teplotě
zákaz sušení
v bubnové sušičce
         
Žehlení
symbol žehlení symbol žehlení do 110°C symbol žehlení do 150°C symbol žehlení do 200°C symbol zákazu žehlení
možno žehlit žehlení
do 110°C
žehlení
do 150°C
žehlení
do 200°C
zákaz žehlení
         
Chemické čištění
symbol chemického čištění symbol chemického čištění s jemnou péčí symbol čištění uhlkovodíkovými rozpouštědly symbol zákazu chemického čištění
možno chemicky
čistit pomocí PCE
čištění PCE
s jemnou péčí
možno čistit
uhlovodíkovými
rozpouštědly
zákaz chemického
čištění
         
Mokré čištění
symbol mokrého čištění symbol mokréo čištění s jemnou péčí symbol mokrého čištění s velmi jemnou péčí symbol zákazu mokrého čištění
možno čistit
mokrým čištěním
mokré čištění
s jemnou péčí
mokré čištění
s velmi jemnou
péčí
zákaz mokrého
čištění


Upozorňujeme, že při nedodržení pokynů daných shora popsanými symboly (např. praní na příliš vysokou teplotu) může dojít k poškození výrobku, na které se nevztahuje záruka.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.